Matecznik to Schronisko Młodzieżowe Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych powołane do istnienia 3 października 1987 roku. Budynek, w którym mieści się schronisko został wybudowany w okresie międzywojennym w roku 1928. Jest to piękna zabytkowa kamienica położona zaledwie dziesięć minut spacerem od rynku miejskiego na trasie zielonego szlaku turystycznego.

Swoim gościom oferujemy nocleg w pokojach o standardzie turystycznym (8 i 10 osobowych) i podwyższonym (2, 4 i 5 osobowych) ze wspólnymi łazienkami oraz w pokojach 1 i 3 osobowych o wysokim standardzie (łazienka, TV) oddanych w 2017 roku. Nasi Goście mają darmowy dostęp do internetu WiFi, bezpłatnego parkingu, aneksu kuchennego z jadalnią, świetlicy z dużym TV i przechowalni bagażu.

Serdecznie zapraszamy!

Przemyśl należy do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego tysiącletnie, burzliwe dzieje splatały się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej. Miasto położone u podnóża Karpat, szczycące się bogactwem ponad tysiąca zabytków, urzeka niezapomnianym pejzażem stromych uliczek, przytulonych do nich wiekowych budowli i wspinających się coraz wyżej wież starych kościołów.

Pamiątki wielkiej, europejskiej historii oraz bliskość dawnych polskich Kresów i ich wyjątkowa atmosfera powodują, że Przemyśl posiada tworzony przez stulecia specyficzny klimat, którym nie może się pochwalić wiele większych od niego i zdawałoby się ważniejszych miast.

Żyjący tu niekiedy od wielu pokoleń ludzie, ich tradycyjna gościnność, śmiałe i realizowane plany na przyszłość sprawiają, że Przemyśl zyskuje na atrakcyjności stając się głównym ośrodkiem turystycznym Podkarpacia. Przemyśl utracił wprawdzie kilkadziesiąt lat temu status największego miasta w regionie, ale jest za to siedzibą dwóch archidiecezji i unikalnych muzeów oraz miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych. Sąsiedztwo fortów Twierdzy Przemyśl i granicy z Ukrainą, piękna i bogata kulturowo okolica, bliskość Bieszczadów, Karpat Wschodnich i Lwowa to dodatkowe atuty miasta, które naprawdę zasługuje na to, aby nazwać je wyjątkowym.

Co warto zobaczyć? Sprawdź na: visit.przemysl.pl

Przemyśl mobilny

 

 

Wycieczka 3 dniowa

Dzień 1. Staromiejski szlak spacerowy (niebieski). Trasa: Stare Miasto – Wzgórze Zamkowe – Wzgórze Trzech Krzyży – wzgórze „Zniesienie” – Stare Miasto. Długość szlaku: 3,5 km. Czas przejścia: ok 2 godz. Ważniejsze atrakcje na trasie: rynek Starego Miasta, archikatedra rzymskokatolicka, Wieża Katedralna, Zamek Kazimierzowski, ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Modraszkowe Wzgórze”, fragmenty umocnień Twierdzy Przemyśl, Wzgórze Trzech Krzyży, Zniesienie z Przemyskim Parkiem Sportowo-Rekreacyjnym, Fortem XVI „Zniesienie” oraz Krzyżem Zawierzenia i Kopcem Tatarskim, kościół Karmelitanek Bosych, kościół Karmelitów Bosych, Wieża Zegarowa, archikatedra grekokatolicka, kościół Franciszkanów.

Dzień 2. Zasański szlak spacerowy (czerwony). Trasa: Plac Orląt Przemyskich – Lipowica – Winna Góra – Plac Orląt Przemyskich. Długość szlaku: 9 km. Czas przejścia: ok. 3 godz. Ważniejsze atrakcje na trasie: Pomnik Orląt Przemyskich, kościół Świętej Trójcy i opactwo Benedyktynek, budynek dawnej synagogi, Cerkiew i klasztor Bazylianów, kościół Salezjanów, cmentarz zasański z nekropolią żołnierzy z I wojny światowej, fragmenty umocnień Twierdzy Przemyśl, Lipowica z Fortem XVIII „Lipowica” i obeliskiem ofiar hitleryzmu, obelisk Pax Vobis przy ul. Monte Cassino, Winna Góra z Fortem XIX „Winna Góra”.

Dzień 3. Trasa rowerowa po fortach Twierdzy Przemyśl – część północna. Długość szlaku: 34,6 km. Czas przejazdu: ok. 3 godz. Trudność: średnia. Trasa: Przemyśl – Plac Orląt Przemyskich, Kuńkowce, Fort VIII „Łętownia”, Fort IX „Brunner”, Fort X „Orzechowce”, cmentarz żołnierski z I wojny światowej, Fort Xa „Pruchnicka”, Fort XI „Duńkowiczki”, Fort XII „Werner”, Fort XIIIb, Fort XIII „San Rideau”, Arboretum w Bolestraszycach, Buszkowice, Przemyśl – Plac Orląt Przemyskich.

Atrakcje

Strzelnica

Basen

Stok Narciarski

Wioska Fantazy

Gokarty

Lodowisko

Wapowce fantazja+park owadów

Bolestraszyce